Európai informatikus csúcstalálkozó az ELTE-n

2016-ban az ELTE Informatikai Kara nyerte el az Informatics Europe, felsőoktatási intézményeket, kutatóintézeteket és ipari szereplőket tömörítő európai csúcsszervezet éves konferenciájának rendezési jogát. A European Computer Science Summit évről-évre az iparági és felsőoktatási szereplők, kutatóintézetek és az oktatáspolitika döntéshozóinak legfontosabb szellemi műhelye, ahol az informatikai oktatás, kutatás, innováció legfontosabb stratégiai kérdései kerülnek terítékre. A 12 éves múltra visszatekintő rangos esemény idei témája a mindent átszövő digitalizáció jelensége. Napjainkban szinte nincs olyan termék, szolgáltatás, gyártási folyamat, melyet nem szoftverek működtetnek.

European Computer Science Summit,  and Pre Summit Workshop for Deans and Department Heads

Időpont: 2016. október 24-26.

Helyszín: ELTE Informatikai Kar, 1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C.

• Hogyan alkalmazkodik és hogyan tud együttműködni ebben a globális folyamatban az informatikai felsőoktatás, a kutatóintézetek és az informatikai ipar?
  • Milyen együttműködési trendek rajzolódnak ki?
  • Mik a versenyképesség feltételei?
  • Melyek a technológiai fejlődés és innováció fő irányai és legfrissebb eredményei?

E kérdésekbe nyújt európai szintű betekintést a konferencia programja, többek között olyan rangos előadók részvételével, mint

• Palkovics László, felsőoktatásért felelős államtitkár;
  • Anthony Finkelstein, a brit kormány nemzetbiztonsági tanácsadója, az Alan Turing Intézet munkatársa, az University College of London professzora;
  • Willem Jonker, a vezető európai egyetemeket, kutatóintézeteket, vállalatokat tömörítő EIT Digital innovációs csúcsszervezet vezérigazgatója,
  • Alexander Wolf, a University of California at Santa Cruz professzora, az ACM korábbi elnöke.
  • A konferencia támogatója a General Electric Healthcare.

A konferencia elnökei: Lynda Hardman – Informatics Europe President, Horváth Zoltán, ELTE Informatikai Kar.

Programbizottsági elnökök: Gregor Engels – Department of Computer Science, University of Paderborn, Monostori László – MTA SZTAKI, ERCIM.

Utolsó módosítás dátuma: október 19, 2016