Kitüntetés az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont létrehozásáért

A köztársasági elnök a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjét adományozta  Dr. Horváth Zoltánnak

Dr. Horváth Zoltán, az ELTE Informatikai Karának dékánja, tanszékvezető egyetemi tanár, a kolozsvári Babes-Bolyai Egyetem vendégprofesszora részére a magyar informatikai felsőoktatás nemzetközi dimenzióinak kiszélesítéséért, az EIT ICT Labs infokommunikációs tudásközösség magyar nemzeti csomópontjának felállításáért, a határon túli magyar nyelvű informatikai képzést folytató felsőoktatási intézményekkel való intenzív együttműködés kiépítéséért és fáradhatatlan oktatói tevékenységért adományozta a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést a köztársasági elnök. „Ez az ELTE Informatikai Karán folyó magas színvonalú kutatói és oktatói munka, illetve az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont sikeres létrehozásán dolgozó szakértői csapat elismerése is” – mondta Dr. Horváth Zoltán, miután átvette a kitüntetést Varga Mihály nemzetgazdasági minisztertől.

Dr. Horváth Zoltán 1986-ban okleveles matematika-fizika és számítástechnika szakos középiskolai tanári diplomát, majd 1996-ban doktori fokozatot szerzett az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. 1986 óta tanít az egyetemen, jelenleg az Informatikai Kar Programozási Nyelvek és Fordítóprogramok Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára, a kar dékánja. 2010-től 2012 végéig az egyetem nemzetközi ügyeinek rektorhelyettese volt. 2002-ben elnyerte a Vezető Informatikusok Szövetségének az “Év Informatika Oktatója” díját, 2003 és 2006 között Bolyai Kutatói Ösztöndíjban részesült, 2009-ben OTDT Mestertanár Aranyérmet kapott. Az általa vezetett CEEPUS hálózat 2004-ben és 2007-ben is elnyerte a CEEPUS Miniszteri Díjat. A Magyar Rektori Konferencia Informatikai Tudományok Bizottságának elnöke.

hz_kituntetes

Utolsó módosítás dátuma: július 16, 2014