Sajtóközlemény az ELTE és a BME új informatikai doktori képzési központjáról

Üzleti ötlet társul a kutatói kérdéshez az ELTE és a BME új informatikai doktori képzési központjában
Az Európai Unió hat egyetemének együttműködésével indult a program Tizenhat hazai informatikus doktorandusz kapcsolódott be az ELTE-n és a Műegyetemen elindult új nemzetközi doktori programba. A cél, hogy az ipari partnerek bevonásával és üzleti mentorok közreműködésével folytatott képzésen, a tudományos eredmények mellett, üzletileg sikeressé fejleszthető alkalmazásokat dolgozzanak ki a fiatal szakemberek. Az EIT ICT Labs doktori képzési központját Helsinki, Párizs, Rennes, Stockholm és Trento után, Budapesten nyitotta meg április 26-án Willem Jonker, a nemzetközi innovációs szervezet vezérigazgatója.
A teljes közleményt a letölthető dokumentumok között olvashatja az oldal alján.

A sajtóközlemény letölthető innen.

Utolsó módosítás dátuma: július 16, 2014